Budowlani Volley Toruń

Facebook

Martyna Jelińśka 8. w "Dworze Artusa"
wtorek, 19 stycznia 2016 15:41

Martyna Jelińska wywalczyła  8. miejsce na "Dworze Artusa", który odbył się w sobotę w ramach Pucharu Świata w Gdańsku. Torunianka pokonała między innymi medialistkę Igrzysk Olimpisjkich i Mistrzostw Świata- Włoszkę Elisę Di Franciscę.

Martyna Jelińska zachwyciła kibiców, pokonując w 1/8 liderkę rankingu Pucharu Świata Włoszkę Elisę Di Franciscę 15:9. Wcześniej Polka wygrała jeszcze dwa pojedynki. Niestety świetna passa Martyny zakończyła się w  ćwierćfinale przegranym pojedynkiem z Aidą Shanaevą 10:15. Wynik ten dał toruńskiej florecistce  świetne 8. miejsce.

Najlepsza w Gdańsku, po raz czwarty, była Arianna Errigo (Włochy), która w finale pokonała Aidę Shanaevą 15:8. Podium uzupełniły Martina Batini (Włochy) i Inna Deriglazova (Rosja).

Toruń na Dworze Artusa reprezentowały także Marta Łyczbińska i Julia Chrzanowska, które zajęły kolejno 72. i 69. miejsce.

Startowało 169 florecistek.

Podczas turnieju drużynowego reprezentacja Polski w składzie: Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska, Martyna Synoradzka i Martyna Jelińska zajęła 9. miejsce. Polki niedzielną rywalizację zaczęły od porażki z Kanadyjkami 22:26. W tabeli 9-16 biało-czerwone nie pozwoliły się już nikomu pokonać i wygrały kolejno z Meksykiem 41:25, Brazylią 45:28 oraz z Węgierkami 45:37.

Na najwyższym stopniu podium stanęły Włoszki, które w finale pokonały Rosjanki 45:44. Trzecie miejsce zajęły Niemki.