Budowlani Volley Toruń

Facebook

Budowlani blisko podium
wtorek, 08 grudnia 2015 12:05

W hali Gdańskiej Szkoły Szermierczej odbył się trzeci w tym sezonie Puchar Polski juniorów we florecie. Zawodnicy po raz czternasty w historii rywalizowali o Kirys Jana III Sobieskiego.

W rywalizacji florecistek najlepsza okazała się Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice), która pokonując w finale Martynę Długosz (MKS Kusy Szczecin) obroniła tytuł sprzed roku. Na najniższym stopniu podium stanęły Katarzyna Lachman (AZS AWF Poznań) oraz Renata Tomczak (IKS Leszno). Toruniance do miejsca na podium zabrakło niewiele. W 1/8 Julia Chrzanowska przegrała 12/15 z Katarzyną Lechman. Z kolei Bartek uległ Maximowi Tarasiewiczowi (Sietom AZS AWF Gdańsk) , który dotarł aż do finału,. W nim pokonał Macieja Podralskiego 15:10. Trzecie miejsca wywalczyli: kolejny gdańszczanin, Mikołaj Rudnicki oraz Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań).