top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


Szermiercze talenty
poniedziałek, 26 października 2015 09:37

 

Nasze florecistki mają za sobą bardzo ciekawe tygodnie. Karolina Żurawska wygrała Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we Florecie Dziewcząt i Chłopców. Julia Chrzanowska zajęła 3. miejsce podczas Pucharu Polski Juniorów, a Martyna Jelińska i Marta Łyczbińska walczyły o Puchar Świata.  

 

Karolina Żurawska nie odpuszcza i kolejny raz sięga po złoto. W Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców, nasza zawodniczka po raz kolejny pokazała, że na planszy jest bardzo mocna.


1. Karolina Żurawska
14. Zuzanna Borkowska
16. Oliwia Kowalska
30. Oliwia Stachulak

 

Na planszach spotkali się także młodzi floreciści.Najbliżej podium był Mikołaj Olszewski, który w kategorii dzieci ukończył zawody na miejscu 5.W kategorii młodzik najlepszą formę zaprezentował Alan Pawski, który był 19; Adam Chtioui był 50, a Kamil Paczkowski 52. W kategorii zuch jedyny przedstawiciel TKS-T Budowlani Toruń Karol Kwiatkowski wywalczył miejsce 29.  

 

 

Z kolei w Poznaniu, odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski juniorów we florecie. Na planszach stanęło 70 florecistek i 69 florecistów.

 

W rywalizacji pań najlepsza była liderka listy PZSz Anna Szymczak (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), która w finale pokonała Katarzynę Lachman (AZS AWF Poznań). Na najniższym stopniu podium stanęły Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie) i Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń).

Wśród florecistów także zwyciężył nr 1 rankingu PZSz, Andrzej Rządkowski (Wrocławianie). W decydującym pojedynku pokonał on gdańszczanina, Maxime Tarasiewicza 15:10. Trzecie miejsca dla Patryka Szulpina (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Szymona Czartoryjskiego (Wrocławianie).

 

 

Miejsca zawodniczek TKS-T Budowlanych Toruń:

3. Julia Chrzanowska

26.Katarzyna Zając
60. Joanna Różycka
65. Kinga Majszewska

 

Spośród panów do finałowej ósemki zakwalifikował się Daniel Olszowski.

 

Miejsca zawodników TKS-T Budowlanych Toruń:

8. Daniel Olszowski
15. Michał Chtioui
17. Bartosz Żurawski
34. Marcin Lica
38. Jan Jurkiewicz
53. Kamil Loba
66. Wiktor Stachera

 

 

W Pucharze Świata, który odbył się Cancun Marta Łyczbińska zakończyła udział w turnieju na pozycji 46, Martyna Patrycja Anastazja Jelińska wywalczyła miejsce 53.

 

Podczas turnieju drużynowego reprezentacja Polski, w składzie której znalazły się Martyna Patrycja Anastazja Jelińska i Marta Lyczbinska, zakończyła zawody Pucharu Świata na miejscu 9. Polki w 1/8 finału przegrały z Węgierkami 33:42. Lokatę wywalczyły w zwycięskich potyczkach z Brazylijkami (45:34) i Japonkami {45:37}.

 

bottom