Budowlani Volley Toruń

Facebook

Ósme miejsce florecistek
wtorek, 21 lipca 2015 09:54

Za nami Mistrzostwa Świata w Szermierce. Polskie florecistki wracają z Moskwy bez medalu. Drużynowo nasza reprezentacja w składzie Martyna Synoradzka, Magdalena Knop, Hanna Łyczbińska i Marta Łyczbińska wywalczyła ósme miejsce. W turnieju indywidualnym najlepiej zaprezentowała się Hanna Łyczbińska.

Po zwycięstwie 43:22 nad Kanadyjkami, Polskie florecistki z Martą Łyczbińską w składzie awansowały do najlepszej ósemki na świecie. Później brakowało już powodów do zadowolenia. W pierwszym niedzielnym pojedynku Polki przegrały z Rosjankami 45:38 o pozostała im walka o 5. miejsce. Niestety w tabeli 5-8 biało-czerwone przegrały z Koreą 36:45 i Japonią 44:45. Wielką fetę na koniec mistrzostw pokrzyżowali Rosjanom Włosi, którzy zwyciężyli z nimi w obu finałach. Florecistki 45:36, a floreciści 45:38.

Startowało 18 drużyn.

Hanna Łyczbińska zajęła 15. miejsce w Mistrzostwach Świata w Moskwie, a Martyna Synoradzka i Magdalena Knop awansowały do 1/16 finału. Niestety dla wszystkich biało-czerwonych florecistek za mocne okazały się Rosjanki. Przyszła mistrzyni Inna Deriglazova najpierw wygrała z Magdaleną Knop 15:12, a później z Hanną Łyczbińską 15:11. Natomiast Martyna Synoradzka uległa Larisie Korobeynikovej 6:15. Oprócz wspomnianej Rosjanki na podium stanęły jeszcze Aida Shanaeva (Rosja) oraz Nzingha Prescod (USA) i Arianna Errigo (Włochy).