top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


 

 

 

 

 

 

 

 Magdalena Saad i Aleksandra Theis wygrywają Grand Prix Polski Kobiet!
poniedziałek, 22 czerwca 2015 16:39

 

 foto:Michał Dalbiak

 

Nasza zawodniczka wAleksandra Theis w parze z Magdaleną Saad wygrały Grand Prix Polski Kobiet w Siatkówce Plażowej, które rozegranow w ramach Plaży Gotyku Toruń 2015. W finale udało im się pokonać turniejową "jedynkę" Joannę Wiatr i Magdalenę Wardak 2:1. Miejsca na podium uzupełniły Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek.   

 

 

Na boiskach przy Rynku Nowomiejskim kobiety rozegrały dziś sześć spotkań. Najpierw obserwowaliśmy ćwierćfinały. W pierwszym z nich Agata Trybuła i Kinga Legieta przegrały z parą Wołoszyn/Gruszczyńska 0:2 (15:21;19:21). W kolejnym spotkaniu, którego stawką był awans do półfinału, turniejowa "dwójka", czyli Magdalena Saad i Agnieszka Theis dość szybko poradziła sobie z Aleksandrą Baron i Magdaleną Szczytowicz.

 

Półfinały były niezwykle ciekawe. O ile para Wardak/Wiatr w swoim stylu pewnie pokonała Agnieszkę Wołoszyn i Natalię Gruszczyńską, to przed drugim półfinałem nikt nie spodziewał się takich emocji. Saad/Theis pewnie wygrały pierwszego seta z parą Kwiatkowska/Adamek. W drugim wydawało się, że scenariusz się powtórzy. Para rozstawiona z drugim numerem wygrywała już 19:15, ale Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek zdobyły sześć punktów z rzędu i ostatecznie doprowadziły do tie-breaka. Tutaj jednak obeszło się bez niespodzianek i Magdalena Saad oraz Aleksandra Theis awansowały do finału turnieju.

 

W meczu o trzecie miejsce doszło do kolejnej niespodzianki. W spotkaniu, w którym zmierzyły się Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek oraz Agnieszka Wołoszyn i Natalia Gruszczyńska lepsze po tie-breaku okazały się te pierwsze. Warto wspomnieć, że młode zawodniczki zaczynały grę w Grand Prix Polski od eliminacji. ? Nie było lekko. Pierwszego dnia grałyśmy w eliminacjach, rozegrałyśmy wtedy trzy spotkania, w tym jedno z tie-breakiem ? jednak gra w takiej scenerii to przyjemność, co potwierdzają same zawodniczki ?Nietypowe miejsce, ale bardzo fajnie nam się tutaj gra i dziękujemy kibicom za doping ? mówiły po meczu szczęśliwe brązowe medalistki.

 

W finale zmierzyły się dwie najwyżej rozstawione pary. Z całą pewnością można powiedzieć, że zawodniczki nie zawiodły. W pierwszym secie pewnie wygrała para Joanna Wiatr i Magdalena Wardak. W drugiej partii było znacznie ciekawiej. Saad/Theis wysunęły się na czteropunktowe prowadzenie, ale Wiatr/Wardak zdołały odrobić stratę. Wydawało się, że turniejowa jedynka złapała odpowiedni rytm, jednak drobne błędy i atak w siatkę w ostatniej akcji zadecydowały o tym, że mogliśmy oglądać kolejnego tie-breaka. W trzecim secie bardzo długo obie pary grały punkt za punkt. O zwycięstwie zdecydowały naprawdę detale. W przedostatniej akcji zagrywkę zepsuła Joanna Wiatr. Potem doświadczona zawodniczka zaatakowała za linię końcową i Magdalena Saad oraz Aleksandra Theis mogły się cieszyć ze zwycięstwa w Grand Prix Polski.

 

? Musiałyśmy opanować emocje, które towarzyszyły nam od początku spotkania. Jest tutaj niebywała atmosfera, są niesamowici kibice. Jesteśmy emocjonalnymi dziewczynami, więc opanowanie emocji trochę nam zajęło. Grałyśmy dzisiaj swoją siatkówkę ? powiedziała po meczu Magdalena Saad.

 

Po raz pierwszy w historii imprezy zwyciężczynią została aktualna zawodniczka Budowlanych Toruń ? Aleksandra Theis. ? Dla mnie to jest podwójny sukces, bo szczerze mówiąc zakochałam się w Toruniu. To jest piękne miasto. Bardzo dobrze wspominam zeszły sezon w Budowlanych. Mam nadzieję, że przyszły będzie równie fajny ? cieszyła się po meczu atakująca toruńskiego zespołu.

 

Wyniki

 

ćwierćfinały:
Trybuła/Legieta - Wołoszyn/Gruszczyńska 0:2 (15:21;19:21)
Szczytowicz/Baron- Saad/Theis 0:2 (18:21;15:21)

 

półfinały:
Wiatr/Wardak- Wołoszyn/Gruszczyńska 2:0 (21:19;21:16)
Kwiatkowska/Adamek- Saad/Theis 1:2 (14:21;21:19;12:15)

 

mecz o 3. miejsce

Wołoszyn/Gruszczyńska- Kwiatkowska/Adamek 1:2 (15:21;21:12;10:15)

 

finał

Wiatr/Wardak- Saad/Theis 1:2 (21:13;21:23;17:19)

 

 

Podium Grand Prix Polski Kobiet:

1. Magdalena Saad/Aleksandra Theis

2. Joanna Wiatr/Magdalena Wardak

3. Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek 

 

 Żródło: www.plazagotyku.pl

 

bottom