Budowlani Volley Toruń

Facebook

Odliczanie rozpoczęte
niedziela, 14 czerwca 2015 21:38

Na zakończenie Mistrzostw Europy Seniorów w Montreux, nastąpiło uroczyste przekazanie flagi Europejskiej Federacji Szermierczej (EFC) do Miasta Toruń, które będzie następnym organizatorem Mistrzostw Europy Seniorów w szermierce.

W trakcie uroczystości flagę z rąk Prezesa EFC Franciszka Jandy odebrało dwóch przedstawicieli Urzędu Miasta Torunia: Wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz oraz Jarosław Więckowski - Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Miasta Toruń. Mistrzostwa Europy Seniorów w szermierce odbędą się w Toruniu w terminie 20-25.06.2016.

Zaczynamy więc odliczanie i już dziś zapraszamy wszystkich do Torunia.

Niestety Marta Łyczbinska szybko zakończyła uswój dział w turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy we Florecie Kobiet, który rozgrywany byłw Montreux. Nasza zawodniczka w 1/32 trafiła na bardzo wymagającą przeciwniczkę Ariannę Errigo. Po trudnej walce, lepsza okazała się Włoszka, która wygrała 15:8. Marta zajęła ostatecznie 29. miejsce.

Także turniej drużynowy Polki zakończyły bez medalu. W ćwierćfinale uległy one reprezentantkom Francji 22:45. W meczach o miejsca 5-8, Polki pokonały Rumunki 42:29 i Ukrainki 41:25. Wyniki te dały im 5.miejsce. W biało-czerwonych barwach wystąpiły Marta Łyczbińska i Martyna Jelińska