Budowlani Volley Toruń

Facebook

Marta Łyczbińska najlepsza w Polsce!
niedziela, 24 maja 2015 20:21

To był jeden z najlepszych weekendów w wykonaniu naszych szermierzy. Od piątku floreciści i florecistki dawali nam wiele powodów do dumy. Bohaterką soboty była Marta Łyczbińska, która w świetnym stylu wywalczyła zloty medal Mistrzostw Polski we Florecie Kobiet. Ale od początku.

Lawina dobrych wiadomości rozpoczęła się w piątek, gdy Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego ogłosił skład Reprezentacji Polski na Igrzyska Europejskie w Baku (12-28 czerwca br.). W kadrze znalazło się 214 zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w wielu dyscyplinach. W biało- czerwonych barwach walczyć będzie Julia Chrzanowska! Wskazówek florecistkom udzielać będzie trener Aleksander Borkowski.

10. Borkowski Aleksander Trener

Jeszcze długo myślami będziemy wracać do soboty. Marta Łyczbińska nie miała sobie tego dnia równych i wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski we Florecie Kobiet. Nasza florecistka pokonała w finale Emilię Rygielską (SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk) 13:8. Na trzecim stopniu podium stanęły Natalia Gołębiowska (AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Małgorzata Wojtkowiak (AZS-AWF Poznań). W najlepszej ósemce znalazły się jeszcze Julia Chrzanowska i Martyna Jelińska.

1. Marta Łyczbińska,
6. Julia Chrzanowska,
8. Martyna Jelińska,
39. Katarzyna Zając,
56. Kinga Majszewsja.

W turnieju mężczyzn, najlepszej z naszych zawodników spisał się Jakub Kozłowski, który dopiero w 1/8 przegrał z Piotrem Jandą ( Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10. Złoty medal wywalczył Filip Płocharski (SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk).

13. Jakub Koszłowski,

24. Daniel Olszkowski

30. Mirosław Tomczak,

34. Marcin Lica,

35. Bartosz Żurawski,

45. Adrian Przednowek

Niedziela to kolejne emocje za sprawą Mistrzostw Polski we Florecie, które odbyły się w Śremie. Z dużymi oczekiwaniami do turnieju drużynowego przystąpiły torunianki w składzie Katarzyna Zając, Julia Chrzanowska, Martyna Jelińska i Marta Łyczbińska, które w pierwszym meczu pokonały Zjednoczonych Pabianice 45:35. Potem było nieco gorzej. W półfinale nasz zespół przegrał 38:45 z AZS AWF Poznań, który potem stanął na najwyższym stopniu podium. W meczu o 3.miejsce toruńskie florecistki pokonały Sietom I AZS AWFiS Gdańsk 45:43. Srebro przypadło ekipie Sietom II AZS AWFiS Gdańsk

W turnieju mężczyzn Budowlani w składzie Jakub Kozłowski, Adrian Przednowek, Mirosław Tomczak i Bartosz Żurawski zajęli 6. miejsce .