Budowlani Volley Toruń

Facebook

Budowlane akcenty w Szanghaju
poniedziałek, 18 maja 2015 09:36

Za nami kolejny turniej z cyklu Pucharu Świata we Florecie Kobiet. Najlepiej z Polek spisała się Hanna Łyczbińska, która zajęła 14. miejsce. W najlepszej 32 znalazły się jeszcze Julia Walczyk i Martyna Jelińska.

W składzie polskiej kadry na turniej w Szanghaju znalazły się dwie zawodniczki naszego klubu: Matra Łyczbińska i Martyna Jelińska. Obie zdołały awansować do turnieju głównego.

Fazę pucharową Martyna rozpoczęła od pokonania Francuzki Gaelle Gebet 15:11. Niestety już w kolejnej rundzie nasza florecistka uległa Amerykance Nzingha Prescod zaledwie jednym trafieniem, 10:11. Wynik ten dał jej 32. miejsce.

Nieco słabiej wypadła Marta Łyczbińska, która zakończyła udział w turnieju głównym już po pierwszej rundzie. W niej wyraźnie przegrała z Koreanką Seung Min Lim 6: 15 zajmując ostatecznie 40 miejsce.

Najlepiej z polskich florecistek wypadła jej siostra. Hanna do najlepszej 16 turnieju weszła pokonując kolejno dwie Koreanki (o 32. Seung Min Lim 15:6, a o 16. Minę Kim 15:11). Dopiero w 1/8 finału Hanna Łyczbińska została zatrzymana przez Włoszkę Ariannę Errigo, przegrywając 4:15.