top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


 

 

 

 

 

 

 

 Gramy o półfinał!
piątek, 20 marca 2015 23:03

 

Już w najbliższą sobotę Budowlani Volley Toruń rozegrają swoje pierwsze spotkanie w fazie play-off. Rywalkami torunianek będą siatkarki Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna. Podopieczne Mariusza Soi zagrają pierwszy mecz na wyjeździe, a tydzień później zmierzą się z przeciwniczkami w Toruniu. W tej fazie play-off walka trwa do dwóch zwycięstw.

 

Budowlani po rundzie zasadniczej zajęli drugie miejsce w tabeli ligowej. Jastrzębi uplasowało się na siódmej pozycji, co spowodowało, że ścieżki obu drużyn ponownie się skrzyżowały. Nie da się ukryć, że faworytkami tego pojedynku będą torunianki, które w  tym sezonie już dwukrotnie okazały się lepsze od zespołu Jastrzębia.

Na inaugurację sezonu 2014/2015, w hali głównej, Hali Sportowo -Widowiskowej w Toruniu, torunianki wygrały pewnie 3:0. W rewanżu w Jastrzębiu Zdroju, gdzie na co dzień grają siatkarki z Pszczyny, Budowlani zwyciężyli 3:1. Oba kluby w tabeli, po 22 kolejkach dzieliło aż osiemnaście punktów, jednak w play-off wszyscy zaczynają od zera i nawet drużyna, która zakwalifikowała się jako ostatnia, może wygrać ligę.

 

Czytaj całość

 

bottom