top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


Mistrzostwa Europy
środa, 16 kwietnia 2014 23:00

 

 


Mistrzostwa Europy Seniorów w Szermierce

 

Toruń 2016

 

 

 

 

 

Podczas walki liczy się każdy punkt, każde celne trafienie. Dzięki tym małym krokom zbliżamy się do celu.

 

 

Klub TKS-T Budowlani Toruń od wielu lat stawia na szkolenie młodzieży. Nasi wychowankowie regularnie stają na podium Mistrzostw Polski i Europy. Na początkowym etapie pracy z młodymi sportowcami kluczową rolę odgrywają treningi. Oprócz sprawności fizycznej, bardzo ważnie jest także budowanie charakteru. Zawodnicy potrzebują bohaterów, idoli z których będą mogli brać przykład. Właśnie dlatego postanowiliśmy w 2011 roku zaprosić do Torunia reprezentantki Włoch, czyli najlepsze florecistki na świecie. Mecz Polska- Włochy odbył się w kameralnej sali Dworu Artusa, dlatego wszyscy widzowie byli bardzo blisko wydarzeń na planszy.

 

Tak rozpoczął się nowy rozdział w historii toruńskiej szermierki. Dwa lata później podjęliśmy się kolejnego wyzwania, czyli organizacji Mistrzostw Europy w Szermierce do lat 23. Na planszach rywalizowało ponad 200 zawodników. Na tydzień zmieniliśmy lodowisko Tor- Tor w halę szermierczą z prawdziwego zdarzenia. Impreza ta została bardzo dobrze oceniona przez przedstawicieli Europejskiej Konfederacji Szermierczej, zawodników i kibiców.

 

W 2016 roku podniesiemy poprzeczkę jeszcze wyżej. Dzięki kilkumiesięcznej akcji promocyjnej, Toruniowi przyznano organizację najważniejszej imprezy szermierczej przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro. W dniach 20-25 czerwca największe gwiazdy floretu, szabli i szpady przyjadą do Grodu Kopernika, aby walczyć o medale Mistrzostw Europy Seniorów.

 

Będzie to wyjątkowe wydarzenie w skali kraju. Chcemy, aby było dobrym przykładem organizacji na najwyższym poziomie. Transmisję  "na żywo" z tej imprezy przeprowadzi telewizja TVP Sport. Będzie to prawie 10 godzin relacji na antenie Telewizji Polskiej.

 

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do zapoznania się z dokładną ofertą Mistrzostw Europy Seniorów w Szermierce Toruń 2016.  Wszelkie pytana prosimy kierować pod adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom