top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


Trening czas zacząć!
środa, 09 kwietnia 2014 19:37

Pierwsze promienie wiosennego słońca to dla wioślarzy znak do rozpoczęcia treningów na wodzie. Nasi zawodnicy już od pewnego czasu szlifują formę na Wiśle.  O przygotowaniach do sezonu opowiedziała trenerka sekcji wioślarskiej Hanna Chalińska.

 

Radosław Zieliński: Pani Hanno, jak przebiegają przygotowania do sezonu?

 

Hanna Chalińska: Teraz generalnie przygotowujemy się do treningów na wodzie. Przygotowujemy się regat długodystansowych, które odbędą się 12 kwietnia w Warszawie. Później, w maju startujemy w zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy. A do tego oczywiście szereg zgrupowań, które przygotowują nas do Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski Juniorów. Można powiedzieć, że sezon dopiero się zaczyna, kończy się w październiku. Dlatego teraz woda, woda i jeszcze raz woda.

 

R.Z: Ilu zawodników trenuje w naszej sekcji?

 

H.C: W tej chwili w sekcji Budowlanych trenuje 15 osób.

 

R.Z: W jakie imprezy celujemy w tym roku?

 

H.C: Zdecydowanie w Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów.

 

R.Z: Czy i w jaki sposób można dołączyć do sekcji wioślarskiej?

 

H.C: W naszej sekcji trenują dzieci w wieku już od 10 - 11 lat, zapisy są codziennie od godziny 16.00. Wtedy mamy także treningi, właśnie od 16.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami. Można się sprawdzić, czy to jest ten sport, czy kogoś to interesuje. Nikogo nie zatrzymujemy siłą, to musi być wola dziecka. Jeśli chce trenować, to wiadomo - zostaje na dłużej. Wiadomo, że wioślarstwo jest ciężkim sportem, trzeba włożyć dużo pracy i wysiłku, aby coś osiągnąć. Jeśli ktoś jest chętny, to zapraszam na trening, można też się umówić dzwoniąc pod mój numer telefonu: 785 288 584.

 

R.Z: Zapytam wprost, czy to dobry sport dla niezdecydowanych młodych osób, które chcą zając się czymś wyczynowo?

 

H.C: Myślę, że zdecydowanie tak. Uczy dyscypliny, pokory. Uważam, że warto na początek przyjść, zobaczyć, bo to piękny sport, można poznać wielu ciekawych ludzi. Osobiście gorąco polecam.

 

bottom