top

logo




Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook



Wyniki i osiągnięcia TKS-T Budowlani Toruń:


Piłka siatkowa:

rozgrywki ligowe:

 

sezon 1959 - 3 miejsce w II lidze (trener Stanisław Okniński)

sezon 1960 - 2 miejsce w II lidze i awans do ekstraklasy (Zbigniew Stefanowicz)

sezon 1961 - ostatnie miejsce w I lidze (Zbigniew Stefanowicz)

sezon 1961/62 - 3 miejsce w lidze terytorialnej (Tadesz Korzeniowski)

sezon 1962/63 - 2 miejsce w lidze terytorialnej, zwycięstwo w finale o wejście do I ligi i awans do grona najlepszych zespołów w Polsce (Witold Kasprowicz)

sezon 1963/64 - 10 miejsce w I lidze (Witold Kasprowicz)

sezon 1964/65 - 1 miejsce w lidze międzywojewódzkiej, 2 lokata w turnieju finałowym i awans do I ligi (Joachim Szczeblewski)

sezon 1965/66 - 10 miejsce w I lidze (Joachim Szczeblewski)

sezon 1966/67 - 1 miejsce w II lidze i awans do ekstraklasy (Joachim Szczeblewski)

sezon 1967/68 - 10 miejsce w I lidze (Joachim Szczeblewski)

sezon 1968/69 - ostatnie miejsce w I lidze (Joachim Szczeblewski)

sezon 1969/70 - 3 miejsce w II lidze (Joachim Szczeblewski)

sezon 1970/71 - 6 miejsce w II lidze (Tadeusz Korzeniowski)

sezon 1971/72 - 3 miejsce w II lidze (Joachim Szczeblewski)

sezon 1972/73 - 4 miejsce w II lidze (Joachim Szczeblewski)

sezon 1973/74 - 4 miejsce w II lidze (Joachim Szczeblewski)

sezon 1974/75 - 3 miejsce w II lidze (Joachim Szczeblewski)

.....

 

inne:


lata 1997 - 2000:
wrzesień 1999 - Finał Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w mini siatkówce w Zabrzu
III miejsce w kat. trójek (Cabańska S., Szczygielska A., Kamińska A., Kowalska M.)

lata 2000 - 2005:
wrzesień 2000 - Finał Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w mini siatkówce w Zabrzu
IV miejsce - kat. czwórek - rocz. 87 (Januszewska M., Wiśniewska A., Puk J., Lewandowska J., Nowaczyk A, Kramarz K.)
III miejsce - kat. trójek - rocz. 88 (Cabańska S, Szczygielska A, Kamińska A, Kowalska M, Kozianowska M.)

wrzesień 2001 - Finał Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w mini siatkówce w Zabrzu
III miejsce - kat. czwórek - rocz.1988 (Cabańska S., Szczygielska A., Kamińska A., Januszewska M., Kowalska M., Kozianowska M.)

maj 2003 - Finał Mistrzostw Polski w kat. młodziczek w Toruniu
III miejsce (Cabańska S., Szczygielska A., Kamińska A., Januszewska M., Kowalska M., Kozianowska M., Gawron A., Dobrzańska M., Pater M., Celmer K., Gwizdalska M.)

sezon 2004 / 05
1 maja 2005 - Finał Mistrzostw Polski w kat. kadetek w Biłgoraju
IV miejsce (Cabańska S, Szczygielska A, Kamińska A, Januszewska M, Kowalska M, Kozianowska M, Gawron A, Długołęcka A, Gołębiewska M, Petrowska J, Kowalska P, Sikorska J)

Turnieje Szkolnego Związku Sportowego:


Licealiada Woj. Kuj-Pom w Toruniu - X LO

II miejsce (Szczygielska A, Kamińska A, Januszewska M, Kowalska M, Długokęcka A, Gołębiewska M, Rożek S, Dobrzańska M, Kuncewicz M, Długokęcka J, Głowacka A, Wiśniewska A)

Ogólnopolska Gimnazjada - Łódź 2005
V miejsce (Petrowska J, Kowalska P, Sikorska J, Sikorska A, Cieślewicz M, Kokorzycka K, Pater M, Jackowska J)

Siatkówka plażowa:

 

sezon 2003/04

rozgrywki centralne:


kategoria kadetek (1987 i mł) - 1/2 Mistrzostw Polski
- Monika Kozianowska, Joanna Petrowska V-VI miejsce
- Marta Januszewska, Marta Dobrzańska IX-X miejsce

kategoria juniorek (1985 i mł) - 1/2 Mistrzostw Polski
- Marta Januszewska i Marta Dobrzańska VII-VIII miejsce
- Małgorzata Kowalska i Anna Szczygielska IX-X miejsce

 

sezon 2004/05

rozgrywki wojewódzkie:


kategoria kadetek (1988 i mł)
I miejsce Marta Januszewska, Sandra Cabańska
II miejsce Joanna Petrowska, Karolina Filipowicz
Awans do 1/2 MP

Kategoria kadetek (1988 i mł) - 1/2 Mistrzostw Polski
IV miejsce Marta Januszewska, Sandra Cabańska i awans do Finałów Mistrzostw Polski (Olimpiada Młodzieży)
VIII miejsce Joanna Petrowska, Karolina Filipowicz

Finał Mistrzostw Polski (Olimpiada Młodzieży)
Kozienice - lipiec 2005
VI miejsce Marta Januszewska, Sandra Cabańska

rozgrywki o wejście do II ligi:

 

seniorki

sezon 2003 / 04

kwiecień 2004 - eliminacje ogólnopolskie o II ligę
- turniej półfinałowy - II miejsce i awans do finału
- turniej finałowy - IV miejsce (Częstochowa)

sezon 2004 / 05

marzec 2004 - eliminacje wojewódzkie o II ligi (seniorki)
- I miejsce

kwiecień 2004 - eliminacje ogólnopolskie o II ligę
- turniej finałowy - II miejsce (Bielsko Biała) i awans do meczów barażowych o wejście do II ligi

Po wycofaniu sie Energetyka Poznań decyzją PZPS w Warszawie nasz zespół został zakwalifikowany do rozgrywek II ligi w sezonie 2005/6.

sezon 2005 / 2006

5 miejsce w II lidze grupie 1 piłki siatkowej kobiet

rozgrywki juniorskie:
styczeń 2006 - II miejsce w mistrzostwach województwa i awans do ćwierćfinału
luty 2006 - III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek w Policach

rozgrywki kadetek:
styczeń 2006 - III miejsce w mistrzostwach województwa

rozgrywki młodziczek:
styczeń 2006 - IV miejsce w mistrzostwach województwa

siatkówka plażowa:

czerwiec 2006 - Mistrzostwa województwa
kadetki:
I miejsce - J. Petrowska / M. Żychska
II miejsce - M. Pater/ M. Mordaka

juniorki:
I miejsce - M. Januszewska / K. Filipowicz
II miejsce - M. Dobrzańska / M. Mordaka
III miejsce - J. Petrowska / M. Żychska

Półfinał Mistrzostw Polski juniorek:
III miejsce - M. Januszewska / K. Filipowicz

Finał Mistrzostw Polski juniorek:
miejsca 9-12 - M. Januszewska / K. Filipowicz

Mistrzostwo Województwa w Licealiadzie

 

Szermierka:

Sukcesy w latach 2004 - 2010:


Mistrzostwa Polski Seniorów:

 

Drużynowo:

Wrocław 2005

Srebro (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska)

Sosnowiec 2010

Srebro (Marta Hausman, Martyna Jelińska, Patrycja Sarnowska)

 

Mistrzostwa Polski Juniorów

 

Indywidualnie:

Leszno 2005

Złoto (Rafał Żelazko)

Brąz (Rafał Kaniecki)

Solec Kujawski 2006

Srebro (Rafał Żelazko)

Brąz (Emilia Rygielska)

Warszawa 2007

Brąz (Marta Łyczbińska)

Brąz (Tomasz Sinoracki)

Warszawa 2008

Brąz (Maciej Włosek)

Kraków 2009

Złoto (Hanna Łyczbińska)

Brąz (Marta Łyczbińska)

Brąz (Maciej Włosek)

Wrocław 2010

Złoto (Maciej Włosek)

Brąz (Marta Hausman)

Brąz (Michał Kosicki)

 

Drużynowo:

Leszno 2005

Srebro (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska)

Solec Kujawski 2006

Złoto (Rafał Żelazko, Rafał Kaniecki, Maciej Czajkowski, Tomasz Sinoracki)

Srebro (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska)

Warszawa 2007

Złoto (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska, Joanna Laure)

Złoto (Rafał Żelazko, Tomasz Sinoracki, Rafał Kaniecki, Maciej Czajkowski)

Warszawa 2008

Złoto (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska, Patrycja Sarnowska)

Srebro (Marta Hausman, Martyna Jelińska, Joanna Laure, Ewelina Kaniecka)

Srebro (Rafał Żelazko, Maciej Czajkowski, Tomasz Sinoracki, Maciej Włosek)

Kraków 2009

Brąz (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska, Magdalena Bochenek)

Brąz (Mirosław Tomczak, Maciej Czajkowski, Maciej Włosek, Michał Kosicki)

Wrocław 2010

Srebro (Martyna Jelińska, Marta Hausman, Patrycja Sarnowska)

Srebro (Maciej Czajkowski, Maciej Włosek, Michał Kosicki, Jakub Kozłowski)

 

Mistrzostwa Polski Kadetów:

 

Indywidualnie:

Wrocław 2008

Srebro (Maciej Włosek)

Warszawa 2009

Złoto (Martyna Jelińska)

Brąz (Marta Hausman)

Warszawa 2010

Złoto (Szymon Kozłowski)

 

Drużynowo:

Warszawa 2009

Złoto (Martyna Jelińska, Marta Hausman, Patrycja Sarnowska, Marta Thiem)

Warszawa 2010

Złoto (Marika Chrzanowska, Magdalena Bochenek, Marta Thiem, Karolina Baron)

Brąz (Szymon Kozłowski, Adrian Przednowek, Aleksander Kosicki)

 

Mistrzostwa Świata Juniorów

 

Indywidualnie:

Belek 2007

Brąz (Hanna Łyczbińska)

Baku 2010

Brąz (Hanna Łyczbińska)

 

Drużynowo:

Acireale 2008

Złoto (Emilia Rygielska, Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska)

Baku 2010

Brąz (Martyna Jelińska, Emilia Rygielska)

 

Mistrzostwa Europy Kadetów

 

Indywidualnie:

Rovigo 2008

Srebro (Maciej Włosek)

 

Drużynowo:

Nowy Sad 2007

Srebro (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska)

Ateny 2010

Brąz (Marika Chrzanowska)

 

Mistrzostwa Europy Juniorów

 

Indywidualnie:

Amsterdam 2008

Srebro (Marta Łyczbińska)

Łobnia 2010

Srebro (Maciej Włosek)

 

Drużynowo:

Tapolca 2005

Srebro (Rafał Żelazko)

Poznań 2006

Brąz (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska)

Amsterdam 2008

Srebro (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska)

Odense 2009

Brąz (Marta Łyczbińska, Hanna Łyczbińska, Emilia Rygielska, Martyna Jelińska)

Łobnia 2010

Brąz (Marta Hausman, Martyna Jelińska)


 

bottom