top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


Trzecia przegrana
sobota, 16 marca 2013 18:59

 

Torunianki doznały trzeciej porażki z faworytem do awansu do ORLEN Ligi Chemikiem Police. Tym razem przegrały we własnej hali 0 : 3 (20 : 25, 14 : 25, 22 : 25) i odpadły z dalszej rywalizacji.

 

Po atakach Katarzyny Mróz, Izabeli Kowalińskiej i Joanny Mirek policzanki rozpoczęły mecz od prowadzenia 4:1, a po chwili było już 6:2, kiedy ponownie atakowała Kowalińska i następnie Magdalena Soter. Gospodynie nie zamierzały jednak poddawać się i już wkrótce przegrywały tylko 5:7, a po dwóch nieudanych atakach Joanny Mirek i bloku na Kowalińskiej był już remis 10:10. Wynik remisowy nie utrzymał się jednak długo. Dwa razy skutecznie atakowała Justyna Raczyńska, a następnie pomyliły się torunianki było już 15:12 dla Chemika i o czas poprosił Mariusz Soja. Po nim punkt zdobyła Roksana Brzóska. Policzanki kontrolowały boiskowe wydarzenia i wkrótce prowadziły już 20:16, po ataku Mirek, a po pomyłce gospodyń i ataku Kowalińskiej było już 22:17. Atak Kingi Zielińskiej dał podopiecznym Mariusza Wiktorowicza piłki setowe (24:18). Dobra zagrywka Pauli Słoneckiej pozwoliła Budowlanym Toruń obronić dwie z nich, ale po chwili blok Magdaleny Soter zakończył set.

Na początku drugiej odsłony, po asie serwisowym Justyny Raczyńskiej było 4:2 dla gości. Po ataku Sobczak na tablicy był już jednak remis 4:4, ale kolejne błędy torunianek i dobry atak Izabeli Kowalińskiej i punkt Lucie Muhlsteinovej pozwoliły policzankom ponownie odskoczyć (8:4). O czas w tej sytuacji poprosił trener Mariusz Soja. Na nic to się jednak zdało, bowiem dalej skuteczna była Kowalińska, a torunianki dalej się myliły (11:4). Policzanki na czele z rozpędzoną Izabelą Kowalińską w pełni dzieliły i rządziły na parkiecie w tej części meczu (15:5). Ataki Słoneckiej i Brzóski pozwoliły nieco zniwelować różnicę, policzanki jednak dalej nie zwalniały tempa i po dobrych akcjach Joanny Mirek różnica znów wynosiła dziesięć oczek. Taka przewaga pozwoliła podopiecznym Mariusza Wiktorowicza w pełni kontrolować boiskowe wydarzenia. Piłkę setową dała swojemu zespołowi udanie atakując Izabela Kowalińska, a po chwili skutecznym blokiem popisała się Katarzyna Mróz i było już 2:0 w setach dla Chemika Police.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły torunianki, które po błędzie rywala i bloku na Joannie Mirek objęły prowadzenie 4:2. Policzanki jednak natychmiast doprowadziły do stanu 4:4, kiedy to atakowała Kowalińska. Następnie pomyliła się Sobczak, a po kolejnym potężnym ataku Kowalińskiej i bloku Magdaleny Soter przyjezdne wyszły na prowadzenie 6:4. Po autowym ataku Soter na tablicy po raz kolejny w tym secie był remis, ale skuteczna poprawka w wykonaniu tej siatkarki i as serwisowy Mirek pozwoliły policzankom odskoczyć raz jeszcze (8:6), ale gospodynie po raz kolejny po błędzie Chemika doprowadziły do remisu. Po pomyłce Pleśnierowicz w polu zagrywki i ataku Katarzyny Mróz ponownie na dwupunktowym prowadzeniu były przyjezdne (12:10), nie cieszyły się nim jednak zbyt długo, bowiem skutecznie zadziałał toruński blok i zrobiło się 13:12 dla miejscowych, a wkrótce było już 16:14. Przy stanie 19:17 dla Budowlanych o drugi czas dla swojej drużyny poprosił Mariusz Wiktorowicz, co poskutkowało, bowiem na tablicy pojawił się remis 19:19 i to Mariusz Soja musiał przywołać swoje zawodniczki do siebie. Po powrocie na parkiet zapunktowała jedna z lepiej spisujących się siatkarek Budowlanych, Roksana Brzóska, ale zaraz potem dwa punkty z rzędu zdobyła Izabela Kowalińska i to Chemik był na prowadzeniu 21:10 i trener Soja raz jeszcze zasygnalizował wzięcie czasu. Po ataku Magdaleny Soter policzanki prowadziły już 23:21, a kilka chwil później atak Izabeli Kowalińskiej dał Chemikowi piłkę meczową (24:22). Zaraz potem pomyliła się Paula Słonecka i policzanki przypieczętowały awans do drugiej rundy play-off.

 

skład Budowlanych:
Pleśnierowicz, Sobczak, Drzewiczuk, Toborek, Słonecka, Brzoska, Kolanowska (l) oraz Kutyła, Lewandowska

 

pozostałe wyniki trzecich meczów I rundy play-off:
KS Murowana Goślina - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0 : 3 (15 : 25, 20 : 25, 17 : 25), stan rywalizacji 0 : 3
Wisła Kraków - AZS UEK Kraków 0 : 3 (20 : 25, 19 : 25, 21 : 25), stan rywalizacji 0 : 3
Silesia Volley I - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1 : 3 (23 : 25, 17 : 25, 25 : 20, 17 : 25), stan rywalizacji 0 : 3

 

pary półfinałowe:
Jedynka Aleksandrów Łódzki - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
PSPS Chemik Police - Eliteski AZS UEK Kraków

 

autor: Ewa Koperska, źródło: strefa siatkówki

 

bottom