top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


Toruńskie florecistki wicemistrzyniami Europy!
niedziela, 03 marca 2013 15:05

 

Julia Chrzanowska i Sandra Sulik zdobyły srebro w turnieju drużynowym mistrzostw kontynentu kadetów.


mek d b 2013W Budapeszcie Polki (oprócz torunianek były w ekipie także (Martyna Długosz ze Szczecina i Anna Szymczak z Gdańska) były murowanymi faworytkami do medalu. Po kapitalnym turnieju indywidualny, w którym zajęły połowę miejsc w finałowej ósemce, były rozstawione w z numerem 1.

Droga do podium łatwa jednak nie była. W pierwszej rundzie Polki miały wolny los, ale w kolejnych musiały toczyć ciężkie boje z Grecją (45:39) i Rumunią (35:30). Pojedynek o złoto był jeszcze bardziej zacięty, ale minimalnie lepsze okazały się Węgierki (45:42). Tym samym podójną złotą medalistką mistrzostw do lat 17 została Viktoria Mesteri-Schmel. Brązowy medal wywalczyły Włoszki.

Dla obu torunianek to drugi medal ME kadetów. Przed rokiem także w drużynie świętowały brąz w chorwackim Porecu. Dla szermierzy toruńskiego klubu to czwarte z rzędu ME do lat 17 z medalem., W latach 2010 i 2011 brąz i srebro w drużynie zdobywała MArioka Chrzanowska.

Teraz do walki w Budapeszcie przystąpią juniorzy do lat 20, wśród których mamy Marikę Chrzanowską i Szymona Kozłowskiego.

 

źródło: GP

 

bottom