top

logo
Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


Toruńskie florecistki na 7 i 8 miejscu w Europie
czwartek, 28 lutego 2013 14:01

 

budapeszt2013floretkJulia Chrzanowska i Sandra Sulik odpadły w ćwierćfinale ME kadetów w Budapeszcie. Decydujące pojedynki przegrały z koleżankami z kadry. W drużynie medal wydaje się pewny.

Chrzanowska doskonale wypadła w eliminacjach, w których była bezkonkurencyjna (straciła tylko 11 punktów w sześciu pojedynkach). W swojej grupie pokonała Ukrainkę Martę Pedosenko, Francuzkę Laurę Leticee, Rosjankę Darię Oveczkinę, Chorwatkę Sarę Zovko, Słowaczkę Viktorię Kralikovą i Czeszkę Veronikę Matraszek.

W turnieju głównym została rozstawiona z numerem 4 i radziła sobie świetnie do ćwierćfinału. Tam przegrała z rok starszą Martyną Długosz (Kusy Szczecin) 5:11. Szkoda, ale Chrzanowska ma 16 lat i jeszcze jedną szansę w kadetkach będzie miała za rok.

Pecha do krajowej rywalki na tym samym etapie turnieju miała również Sandra Sulik, która pojedynek o medal przegrała 14:15 z Anną Szymczak (AZS AWFiS Gdańsk). 17-latce przeciętnie wiodło się w eliminacjach. Niżej notowana w europejskim rankingu od klubowej koleżanki torunianka wygrała trzy z sześciu walk: pokonała Chorwatkę Lei Li Ming, Holenderkę Marcellę Split i Białorusinkę Lizawietę Auzan, za mocne okazały się natomiast Szwedka Hariett Rundquist, Włoszka Elisabetta Bianchin i Rumunka Maria Boldor.

W turnieju głównym Sulik była jednak znacznie skuteczniejsza i w drodze do ćwierćfinału wyeliminowała wyżej rozstawione Włoszkę Ericę Cipressę (15:11) i Rosjankę Martę Martyanową (9:8). Obie najmocniejsze floretowe nacje na świecie nie miały ani jednej zawodniczki w finałowej ósemce.Polki zajęły tam połowę miejsc.

Szymczak i Długosz przegrały potem pojedynki półfinałowe i zdobyły brązowe medale. Złoty dla faworyzowanej Węgierki Victorii Mesteri-Schmel.

Kolejną szansę na medal torunianki będą miały w sobotnim turnieju florecistek. Dzięki takim wynikom turnieju indywidualnego Polki zostaną zapewne rozstawione z numerem 1 i trudno sobie wyobrazić, żeby wróciły bez medalu.

W niedzielę rusza rywalizacja juniorów. Tego dnia będzie walczył jedynak z Budowlanych Szymon Kozłowski. Marika Chrzanowska do turnieju indywidualnego stanie we wtorek. Floretowe drużynówki do lat 20 zaplanowano na 6 i 7 marca.

 

Ćwierćfinały:
Maria Boldor (Rumunia) - Leandra Behr (Niemcy) 15:11
Martyna Długosz - Julia Chrzanowska 11:5
Viktoria Mesteri-Schmel (Węgry) - Violette Lebrun (Belgia) 15:14
Anna Szymczak - Sandra Sulik 15:14

Półfinały:
Maria Boldor (Rumunia) - Martyna Długosz 15:8
Viktoria Mesteri-Schmel (Węgry) - Anna Szymczak 5:15

Finał:
Mesteri-Schmel - Boldor

Kolejność:
1 Viktoria Mesteri-Schmel (Węgry)
2 Maria Boldor (Rumunia)
3 Anna Szymczak (Polska)
3 Martyna Długosz (Polska)
5 Leandra Behr (Niemcy)
6 Violette Lebrun (Belgia)
7 Julia Chrzanowska (Polska)
8 Sandra Sulik (Polska)

Startowało 69 zawodniczek.

 

Walki Polek:
1/32
Martyna Długosz - Sabina Hendrichova (Czechy) 15:5
Anna Szymczak - zwolniona
Julia Chrzanowska - zwolniona
Sandra Sulik - zwolniona

1/16
Martyna Długosz - Konstantina Stefani (Grecja) 15:10
Anna Szymczak - Noa Hanina (Izrael) 15:4
Julia Chrzanowska - Eline Rentier (Holandia) 15:11
Sandra Sulik - Erica Cipressa (Włochy) 15:11

1/8
Martyna Długosz - Elisabetta Bianchin (Włochy) 15:7
Anna Szymczak - Daria Owieczkina (Rosja) 15:14
Julia Chrzanowska - Maeva Rancurel (Francja) 15:13
Sandra Sulik - Marta Martianowa (Rosja) 9:8


źródło: GP i mat-fencing.com, foto: Andrzej Ptak

 

bottom