Budowlani Volley Toruń

Facebook

Wisła Kraków ograna
niedziela, 17 lutego 2013 11:20

TKS-T Budowlani Budlex Toruń - AGH Galeco Wisła Kraków 3 : 0 (25 : 22, 27 : 25, 25 : 18)

składy zespołów:
Budowlani: Pleśnierowicz, Brzóska, Toborek, Drzewiczuk, Słonecka, Sobczak, Kolanowska (libero) oraz Łunkiewicz, Ostrowska

Wisła: Kuskowska, Biernatek, Nowakowska, Surma, Kijakowa, Jagodzińska, Guzikiewicz (1. libero) oraz Szady, Żochowska, Śliwińska, Pytel, Tokarczyk (2. libero)

Cenne trzy punkty do ligowej tabeli zdobyły siatkarki Budowlanych Toruń, które w meczu 20. kolejki I ligi pokonały 3:0 Wisłę Kraków. Choć końcowy wynik na to nie wskazuje, spotkanie było zacięte i emocjonujące. Oba zespoły grały ten pojedynek... na wyjeździe.

W związku z tym, że w terminie meczu hala Budowlanych była zajęta, spotkanie zostało rozegrane w Świeciu. Dla obu zespołów był to więc pojedynek wyjazdowy, ale jak podkreślali obaj trenerzy - zmierzyli się ze sobą w szczęśliwym dla obu ekip miejscu. Niecały rok temu w Świeciu odbywał się bowiem turniej, który zdecydował o tym, że to właśnie torunianki i krakowianki znalazły się w tym sezonie w gronie I-ligowców.

Pierwszy set pojedynku dwóch beniaminków I ligi był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Ostatecznie wygrały go "gospodynie" meczu - 25:22. - To było dla nas bardzo ważne otwarcie meczu - skomentował pierwszą odsłonę trener Budowlanych Mariusz Soja, podkreślając, że kluczem do wygrania inauguracyjnej partii była zagrywka.

Jeszcze bardziej zacięta okazała się druga odsłona spotkania. - Od początku seta cały czas prowadziła Wisła. Wyszliśmy na prowadzenie dopiero w samej końcówce. Mieliśmy dwie piłki setowe przy stanie 24:22, ale trzy nasze błędy spowodowały, że sytuacja całkowicie się odmieniła i to krakowianki mogły zakończyć partię na swoją korzyść. Nie wykorzystały jednak piłki setowej przy stanie 25:24, a nam udało się wygrać kolejne akcje - opowiada toruński szkoleniowiec.

Trzeci set to gra błędów z obu stron. W drugiej części tej partii to siatkarki Budowlanych grały jednak skuteczniej, dzięki czemu zwyciężyły 25:18, w całym meczu 3:0 i zainkasowały bardzo cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

- Nie byliśmy faworytem tego pojedynku. Trzecie zwycięstwo z rzędu na pewno cieszy. Jest dla nas bardzo ważne, ponieważ każdy mecz jest spotkaniem "o życie" - podsumował potyczkę z krakowiankami trener Soja. - Gdyby drugi set zakończył się wygraną Wisły, mogliśmy mieć dużo większe problemy w odniesieniu końcowego sukcesu. Główne elementy, które przeważyły dzisiaj na naszą korzyść to zagrywka oraz determinacja w dążeniu do końcowego sukcesu.

Wygrana torunianek znacznie przybliża je do zapewnienia sobie utrzymania w I lidze już po rundzie zasadniczej. Po zwycięstwie nad Wisłą, przy jednoczesnej porażce Wieżycy 2011 Stężyca z Eliteskami AZS UEK Kraków, Budowlane mają już trzy punkty przewagi nas swoimi najgroźniejszymi rywalkami.