top

logo




Losowe zdjęcie

Budowlani Volley Toruń

 

Facebook


Złoty dublet florecistek Budowlanych Toruń w mistrzostwach Polski
poniedziałek, 11 lutego 2013 07:27

 

Marika Chrzanbowska indywidualną mistrzynią, a Budowlani najlepsi w drużynie podczas szermierczych mistrzostw Polski juniorów we Wrocławiu.

 

To był fantastyczny weekend toruńskich florecistek. We Wrocławiu triumfy zaczęły święcić już w sobotę. Marika Chrzanowska okazała się bezkonkurencyjna w turnieju indywidualnym mistrzostw Polski do lat 20. Nie przegrała ani jednej walki, w pojedynku o złoto pokonała gdańszczankę Zuzannę Sobczak 15:5. Bardzo dobre 5 miejsce zajęła także zaledwie 16-letnia Sandra Sulik.

 

Drugie złoto florecistki Budowlanych dorzuciły w niedzielę w turnieju drużynowym. Torunianki w finale wprost zdeklasowały swoje odwieczne rywalki z AZS AWFiS Gdańsk (45:24). Złotą drużynę oprócz Mariki tworzyły także jej siostra Julia oraz Sandra Sulik.

 

mpj f 2013 1   mpj f 2013 2

 

FLORET KOBIET INDYWIDUALNIE

Ćwierćfinały:
Beata Żurowska (Wrocławianie)
- Sandra Sulik (Budowlani Toruń) 15:12

Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
- Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 15:12

Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) 15:6

Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:13

Półfinały:
Chrzanowska - Żurowska 11:8
Sobczak - Gołębiowska 15:7

Finał:
Chrzanowska - Sobczak 15:5

Kolejność:
1 Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
2 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Beata Żurowska (Wrocławianie)
5 Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
6 Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
7 Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
8 Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)

Startowało 60 zawodniczek.

FLORET KOBIET DRUŻYNOWO

Półfinały:
Budowlani Toruń - Wrocławianie 45:15
Sietom AZS AWFiS Gdańsk - UKS Atena Gdańsk 45:18

O 3 miejsce:
UKS Atena Gdańsk - Wroclawianie 45:40

Finał:
Budowlani Toruń - Sietom AZS AWFiS Gdańsk 45:24

Kolejność:
1 Budowlani Toruń
2 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
3 UKS Atena Gdańsk
4 Wrocławianie
5 MKS Kusy Szczecin
6 AZS AWF Warszawa
7 AZS AWF Poznań
8 Warta-Muszkieterowie Poznań
9 Zjednoczeni Pabianice
10 Budowlani Toruń II
11 UKS Atena Gdańsk II

 

 

 

 

 

 

Dorobek dziewcząt jeszcze wzmocnił Szymon Kozłowski, który wywalczył brąz indywidualnie (torunianin był najmłodszy na podium). W drużynie panowie zostali sklasyfikowani na 6 miejscu.

 

mp jun floret m 2013   mp jun floret md 2013

foto: Joanna Górniak

  

FLORET MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE

Ćwierćfinały:
Ksawery Nowosielski
- Piotr Sobczak (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13

Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
- Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:12

Szymon Kozłowski (BudowlaniToruń)
- Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań) 15:8

Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
- Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:12

Półfinały:
Metza - Nowosielski 15:12
Surwiłło - Kozłowski 11:10

Finał:
Surwiłło - Metza 11:10

Kolejność:
1 Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
2 Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
3 Szymon Kozłowski (BudowlaniToruń)
3 Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Piotr Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)

Startowało 61 zawodników.

FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO

Półfinały:
UKS Atena Gdańsk - Warta-Muszkieterowie Poznań 45:43
Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Sietom AZS AWFiS Gdańsk II 45:41

O 3 miejsce:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk II - Warta-Muszkieterowie Poznań 45:38

Finał:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk - UKS Atena Gdańsk 45:30

Kolejność:
1 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
2 UKS Atena Gdańsk
3 Sietom AZS AWFiS Gdańsk II
4 Warta-Muszkieterowie Poznań
5 AZS AWF Poznań
6 Budowlani Toruń
7 AZS AWF Warszawa
8 Wrocławianie
9 AZS AWF Warszawa II
10 Polonia 1912 Leszno
11 Kolejarz Wrocław
12 IKS Jamalex Leszno
13 UKS Kusy Warszawa

 

 

 

Autor: (jp), źródło: GP & mat-fencing.com

 

bottom